Masz już swój ulubiony podkład do twarzy? A może nadal szukasz i ciężko Ci trafić w ideał? Przeczytaj poniższy artykuł – może zebrane tu wiadomości o podkładzie pomogą Ci wybrać ten właściwy?
1. Niedoskonałości? Zrezygnuj z mocno kremowego podkładu
Masz krostki i sądzisz, że najlepszą metodą by je ukryć jest gęsty, kremowy i mocno kryjący podkład? Nic bardziej mylnego! Niestety taka formuła tylko niepotrzebnie czopuje ujścia gruczołów łojowych, więc skóra mocniej się przetłuszcza, a ponadto pokrywa krostki uwypuklając je na twarzy.
2. Podkład liftingujący nie zawsze idealny dla dojrzałej cery
Podkład liftingujący jest dobrym pomysłem, pod warunkiem ze Twoja cera nie jest sucha lub wrażliwa. W takim wypadku uczucie napięcia i ściągnięcia skóry może powodować u Ciebie dyskomfort, a ponadto uwydatniać suche skórki i przyczyniać się do jeszcze mocniejszego przesuszenia twarzy. Taki podkład o działaniu liftingującym jest odpowiedni dla cery tłustej lub mieszanej- sucha powinna stosować go w połączeniu z nawilżającym lub łagodzącym kremem.
3. Kryjący fluid nieodpowiedni dla suchej cery
Niestety tego rodzaju podkład ma w składzie zbyt dużo pigmentu, a jego konsystencja jest zbyt ciężka dla delikatnej, suchej skóry, która z zasady jest cieńsza, czasem wręcz pergaminowa. Lepiej, jeśli wybierzesz lekki, nawilżający podkład do twarzy o średnim kryciu, a ewentualne niedoskonałości zakryjesz korektorem.
4. Kolor podkładu testuj w świetle dnia
Jeśli często cierpisz z powodu źle dobranego odcienia podkładu, być może testujesz go w nieodpowiednim, czyli sztucznym świetle. Dlatego zanim wyjdziesz z drogerii z nową buteleczką fluidu – najpierw poproś w drogerii o próbki z kolorami. Możesz nabrać odrobinę do małego słoiczka – są one dostępne w każdym sklepie kosmetycznym. Nabierz dosłownie po kropelce i nie zapomnij podpisać, jaki kolor i rodzaj podkładu masz w swoich słoiczkach. W domu usiądź w pełnym świetle dnia, nałóż odrobinę (wystarczy cienki pasek) podkładu na buzię, zaczynając na policzku i kończąc na linii żuchwy. Jeśli masz kilka odcieni-nałóż je obok siebie i porównaj, który kolor jest idealnie taki, jak kolor twojej cery. Nie zmywaj ich od razu, ponieważ podkład może się utlenić i ciemnieć na skórze. Odczekaj i jeśli widzisz, ze znalazłaś swój wymarzony odcień – zapisz jaki to kolor i rodzaj podkładu, a dopiero potem ruszaj na zakupy!
5. Nie dokładaj go po kilku godzinach od aplikacji
Jeśli widzisz, ze Twój podkład stracił trwałość – nie dodawaj go w trakcie dnia do makijażu. Niestety wyrządzisz wtedy cerze dużą krzywdę, ponieważ razem z porcją fluidu wklepiesz też w skórę wszystkie nagromadzone na niej zanieczyszczenia i sebum. To może bardzo pogorszyć stan skóry a efekt będzie odwrotny do zamierzonego: zamiast ładnego makijażu zyskasz skorupę z podkładu, zmieszanego z tłustym, błyszczącym się na buzi sebum.
Dodaj komentarz