Zmarszczki i bruzdy nosowo wargowe. Czemu powstają te zmarszczki mimiczne i jak im zapobiec?

Jeżeli masz zmarszczki w okolicy ust i zmarszczki przy nosie, to jak najszybciej sprawdź, co na nie zastosować, jak je wygładzić i w jaki sposób je usunąć. Dlaczego to takie ważne? Bo wtedy, gdy je zlikwidujesz, będziesz wyglądała młodziej i piękniej, a do tego poczujesz się tak, jakby ktoś za pomocą magicznej różdżki odjął ci co najmniej kilka lat. Znajdź swój niezawodny sposób na zmarszczki!

Dlaczego powstają zmarszczki przy nosie i wokół ust?

Nie uwierzysz, ale nie zawsze wynika to z wieku. Jak się okazuje, nawet młode dziewczyny mają bruzdy nosowo wargowe. Jak to możliwe? Otóż pod uwagę należy wziąć budowę naszej twarzy, a mówiąc dokładniej układ kości czaszki oraz proporcje, ilość tkanki tłuszczowej i jej rozmieszczenie. Wszystko to zależy od indywidualnych uwarunkowań. Ta zależność przekłada się zaś na to, czy bruzdy nosowo wargowe pojawiają się szybciej lub później, a także na to, czy są mniej lub bardziej widoczne.

Kształt bruzdy wokół ust i zmarszczki przy nosie zależą od rysów twarzy oraz tego, jak się uśmiechamy i mówimy. Ważnym czynnikiem jest też zdolność skóry do rozciągania i marszczenia, jej sprężystość, poziom nawilżenia i proces produkcji kolagenu. Oczywiście pomocne jest pogrubianie skóry retinoidami i wypełniaczami; daje to jednak krótkotrwałe efekty. Co ciekawe na powstawanie bruzd nosowo wargowych duży wpływ ma to, w jakiej pozycji śpimy i na jakiej poduszce.

Tu jest zmarszczka, a ty śpisz!

Jeżeli śpisz na boku lub na brzuchu, to niestety twoje zmarszczki samoistnie się pogłębiają. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest spanie na plecach. Są nawet takie poduszki, które to ułatwiają i uprzyjemniają. Zostały tak skonstruowane, by otaczać głowę z każdej strony i w ten sposób zapobiegać przekręcaniu się na bok. Ale co jeśli nie lubisz lub nie możesz spać na plecach i tęsknisz za przytuleniem policzka do poduszki? Nie martw się, bo i na to znalazł się sposób.

Możesz kupić sobie specjalnie wyprofilowaną poduszkę, dzięki której ułożysz się w swojej ulubionej pozycji i nie nabawisz się żadnych zmarszczek, nawet tych wokół ust i przy nosie. Takie poduszki są wykonane ze specjalnych piankowych materiałów, niepodrażniających, nieodgniatających się na skórze i idealnie dopasowujących się do kształtu naszej buzi. Można spać na nich na boku lub na plecach. A najlepsze jest to, że przeciwzmarszczkowe poduszki przeznaczone są też dla dwóch osób!

Czy takie poduszki mają minusy? Niestety tak. Dość trudno dopasować do nich poszewkę, a materiał, z którego poduszki są zrobione, nie jest najmilszy w dotyku. To po pierwsze. Po drugie spanie w jednej pozycji przez kilka godzin nawet na wyprofilowanej poduszce wcale nie gwarantuje nam, że żadna zmarszczka się nie pojawi. Śpiąc, niezależnie w jakiej pozycji, nasza skóra i tak się zagina i marszczy.

W jaki sposób usunąć zmarszczki nosowo wargowe?

Jest jeden prosty sposób. Wystarczy, że kupisz specjalne plasterki Frownies i co wieczór będziesz przyklejała je na zmarszczki przy ustach i przy nosie. Jeżeli jednak nie chcesz używać tego produktu, to możesz zastosować zwykłe plastry kupione w aptece. Ważne jest, żeby były grube, odporne na wodę i dobrze przyklejały się do skóry. Będą zapobiegać zaginaniu i marszczeniu się skóry podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *