Szklany manicure – nowy sposób zdobienia paznokci

Był już efekt ombre na paznokciach, buble nails, czy efekt syrenki. Teraz przyszła moda na coś zupełnie innego, rewelacyjnego i pięknego. O czym mowa? Serca dziewczyn podbija nowy sposób zdobienia paznokci – szklany manicure. Czy już wiesz, skąd pochodzi i jak go zrobić.

Shattered glass, czyli szklany manicure, przywędrował do nas z Korei Południowej. Wymyśliła go Eunkyung Park, właścicielka salonu kosmetycznego w Seulu. Inspiracją okazało się pewne żyjątko morskie – ślimak, którego wnętrze muszli pokryte jest charakterystycznie połyskującą warstwą. Jak Eunkyung Park udało się osiągnąć podobny rezultat na paznokciach? Kosmetyczka pocięła na kawałki folię celofanową i przykleiła na pomalowaną wcześniej płytkę paznokcia. Efekt końcowy był rewelacyjny: paznokcie błyszczały tak, jakby oblepiono je małymi diamencikami lub pomalowano brokatowym lakierem.

A jak wykonać szklany manicure?

Wcale nie musisz iść do kosmetyczki, żeby mieć na paznokciach najmodniejsze ozdoby. Shattered glass możesz wykonać samodzielnie w domu. Potrzebne będzie ci tylko parę przedmiotów. Przygotuj: folię celofanową w wybranym przez ciebie kolorze, bazę, lakier barwą dopasowany do folii oraz top coat. Pociętą folię celofanową zastąpić możesz naklejkami, które powinny być dostępne w drogeriach.

Zanim zrobisz szklany manicure, przygotuj płytkę paznokcia. Odsuń skórki, spiłuj brzegi i odtłuść paznokieć. Następnie przytnij folię celofanową, dopasowując kawałeczki do wielkości pazurków. Pomaluj paznokcie lakierem bazowym, a kiedy ten wyschnie, połóż lakier w wybranym przez ciebie odcieniu. Przyklej kawałki celofanu, a kiedy lakier wyschnie, zajmij się wykończeniem manicure. Pokryj paznokcie top coat, najlepiej bezbarwnym. Szklany manicure jest już gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *