Kosmetyka i kosmetologia to dziedzina, która wciąż zaskakuje nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla różnych problemów skórnych. Ponieważ wciąż panuje moda na naturalne i eko kosmetyki, a nie wszyscy mogą je stosować – powstały tzw. ekoceutyki. Czym dokładnie są i dlaczego powinny po ni sięgać nie tylko osoby z wrażliwą skórą?
Ekoceutyki – co to jest?
To nowa, jeszcze lepsza wersja kosmetyków eko. W tym wydaniu produkty mają w swym składzie ekstrakty roślinne z ekologicznych i kontrolowanych upraw,a le jednocześnie są bardzo delikatne – nadają się do skóry wrażliwej, a działają niczym produkty z apteki.
Osoby o wrażliwej skórze dobrze wiedzą, ze naturalne produkty mogą mieć swoją niezbyt przyjazną naturę – potrafią silnie uczulać lub podrażniać wrażliwą cerę. Wiele kwiatowych wyciągów to silne alergeny (jako przykład można wymienić ekstrakty z róży).
Dlatego składniki roślinne zawarte w ekoceutykach są dokładniej skomponowane – brak w nich tych, które mogą źle wpływać na stan wrażliwej skóry. Ekoceutyki są bezzapachowe, hipoalergiczne a ich bezpieczeństwo jest porównywalne do tego, jakie zapewniają kosmetyki z apteki.
Ekoceutyki – jakie składniki stosuje się w tych produktach?
Naturalnych, ale w pełni bezpiecznych składników o działaniu upiększającym jest sporo. Do najważniejszych i najpopularniejszych należą:
- bakuchiol – to substancja pochodząca z krajów orientu. Otrzymuje się ją z nasionek Babći – indyjskiej rośliny, która jest słynna z leczniczych i kojących skórę właściwości. Delikatnie złuszcza, ujędrnia i poprawia oraz wzmacnia koloryt skóry. Dobrze koi podrażnienia i znacznie przyspiesza regenerację naskórka;
- probiotyki i prebiotyki – czyli kompleks mikrobionowy, w którego skład wchodzą wielocukry oraz bakterie kwasu mlekowego – dbają one o prawidłowe pH skóry i wzmacniają jej ochronę biologiczną;
- specjalne biofermenty z bambusa – bardzo popularny w ekoceutykach, ponieważ jest źródłem krzemionki, a ta doskonale dba o komórkową odnowę skóry;
- wyciągi i ekstrakty z alg – jedne z najbardziej cenionych produktów do pielęgnacji skóry. Właściwości alg od dawna stosowane są w medycynie i kosmetyce. To silnie działające antyoksydanty, które koja, leczą i zapobiegają podrażnieniom skóry.
Ekoceutyki – jak działają na skórę?
Bezpieczne, lecznicze i naturalne ekoceutyki są opracowane przede wszystkim tak, by koić i zapobiegać podrażnieniom oraz namnażaniu się bakterii – zatem dbają o odpowiedni odczyn pH skóry (umiejętnie ja zakwaszają, ponieważ produkty o odczynie zasadowym mogą powodować namnażanie się bakterii, podrażnienia i krosty).
Produkty nadają się doskonale nie tylko dla skóry wrażliwej i bardzo czułej na wszelkie podrażnienia lub kontrowersyjne substancje. Dzięki dokładnemu, kontrolowanemu i precyzyjnie opracowanemu składowi produkty działają doskonale.
Gdy coś się przydarzy z naszą skórą – zamiast wybierać w aptece kolejną maść gojącą czy kojącą – warto sięgnąć po ekoceutyk, który nie tylko wyleczy i ukoi, ale zapewni skórze pielęgnację, jaką chcemy jej podarować.
Dodaj komentarz