Zniszczone i rozdwojone końcówki? Mamy na to sposoby!

Wszystkie marzymy o pięknych, zdrowych i błyszczących włosach. Specjalistyczne kosmetyki i wizyty u fryzjerów często pomagają nam to osiągnąć. Niemniej jednak jeszcze częściej włosy wyglądają pięknie do pewnej długości, ale końcówki są…rozdwojone, wywinięte i zniszczone. Jeśli Twoje końcówki włosów również się tym charakteryzują, to ten wpis jest skierowany do Ciebie. Przedstawiamy w nim najlepsze sposoby na zniszczone końcówki, a także pokazujemy przyczynę takiego stanu rzeczy! 

Przyczyny zniszczonych i rozdwojonych końcówek 

Końcówki włosów są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i nieodpowiednia pielęgnacja. Najczęstszymi przyczynami rozdwojonych i zniszczonych końcówek są:

  • suszenie włosów gorącym nawiewem
  • używanie lokówki i prostownicy
  • chodzenie spać z mokrymi włosami
  • zahaczanie włosami o ubrania (szczególnie zimą)
  • zbyt częste i gwałtowne rozczesywanie włosów
  • brak odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczenia

Sposoby na rozdwojone i zniszczone końcówki

1. Specjalna ochrona

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że skoro końcówki są szczególnie uszkodzone na uszkodzenia, to potrzebują specjalnej ochrony. Jedną z nich jest serum silikonowe. Najlepiej wybrać takie na bazie oleju. Silikony skutecznie będą chronić końcówki przed zniszczeniami. Takie serum jest naprawdę tanie i do jednej aplikacji potrzebujesz niewielką ilość produktu. Śmiało możesz stosować je nawet codziennie! Jeśli używasz prostownicy bądź lokówki to również za każdym razem przed powinnaś zabezpieczyć swoje włosy właśnie serum silikonowym.

2. Śpijcie słodko, końcówki

Staraj się nie zasypiać w mokrych włosach. Mokry włos jest o wiele bardziej narażony na uszkodzenia. Jak najbardziej włosy możesz podsuszyć, ale używaj chłodnego nawiewu. Dodatkowo zabezpieczysz swoje włosy robiąc specjalną fryzurę do snu. Luźny warkocz lub kok sprawią, że włosy nie będą narażone na dodatkowe tarcie np.: o poduszkę.

3. Odpowiednie nawilżenie

Staraj się raz w tygodniu wykonywać olejowanie włosów. Olejowanie to sposób na nawilżenie i wzmocnienie włosów od czubka głowy aż po same końcówki. W tym celu wybierz olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów. Dostępne są m.in. na nanoil.pl Te oleje są uniwersalne i sprawdzą się przy każdym typie włosów.

4. Fryzjer

Wszystkie wymienione wyżej sposoby są sprawdzone i skuteczne. Jednak niemniej należy stosować je regularnie, aby efekty były jak najlepsze. Niestety gdy nasze końcówki są już bardzo rozdwojone, trzeba udać się do fryzjera. Nie ma takiego kosmetyku, który scali (na zawsze) rozdwojony już włos. Pamiętaj, że lepiej mieć nieco krótsze, ale zdrowe i lśniące włosy, niż długie, ale zniszczone i rozdwojone. Regularne podcinanie włosów minimum co pół roku to kolejny sposób, aby pożegnać się ze zniszczonymi włosami i cieszyć się pięknymi włosami aż po same końcówki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *